BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

„Czy na Śląsku może być pięknie?”

Dodano: 8 listopad 2019
W Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie, od maja do października 2019 r. realizowany był projekt edukacyjny: „ Czy na Śląsku może być pięknie?” Wzięło w nim udział 45 osób. Byli to uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz uczniowie klas V – VIII szkoły podstawowej.
Projekt podzielony został na etapy. W pierwszej części uczniowie przygotowali miejsce, w którym miały zostać posadzone drzewa i krzewy ozdobne. Następnie zostały zakupione rośliny. Przed posadzeniem uczniowie wykorzystali kompost do użyźnienia terenu. Na specjalnych tabliczkach umieszczone zostały krótkie informacje o posadzonych roślinach. Na tablicy informacyjnej znajdującej się przed szkołą zamieszczone zostały informacje dotyczące powstałej ścieżki edukacyjnej. Na lekcjach wychowawczych poruszana była tematyka ochrony środowiska oraz przyczyn jego zanieczyszczenia.

Ostatnim etapem realizacji projektu była wycieczka edukacyjna. Uczniowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Ogrody Kapias w Goczałkowicach – Zdroju, poznać nowe gatunki roślin i style ogrodów oraz podziwiać piękno Beskidu Śląskiego ze szczytu Jaworzyny i Skrzycznego.