BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

Gang Słodziaków w Suchej!

Dodano: 12 listopad 2019
Uczniowie klas I – III ZPO w Suchej wzięli udział w projekcie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.
Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był obchodzony niedawno Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, podczas którego najmłodsi poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej ,,Gang Słodziaków” oraz wykonywali różnorodne zadania dotyczące segregacji śmieci i ekologii. Atmosfera podczas spotkania była niesamowita!

Wszyscy bardzo się zaangażowali, aby prawidłowo podołać zadaniom. Z bardzo dużym zaangażowaniem wykonywali poszczególne polecenia i zdobywali kolejne literki hasła, które brzmiało: LAS. Po przerwie śniadaniowo - kawowej odbyło się głośne czytanie wybranego opowiadania z książki „Gang Słodziaków”. Dzieci bardzo pilnie słuchały, ponieważ bezbłędnie potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące lektury.

Uczniowie za wypełniony album, w którym rodzice potwierdzali codzienne głośne czytanie w domu, otrzymali wylosowaną przez siebie nagrodę: słodziaka lub książkę „Gang słodziaków”. Na koniec pani Dyrektor Teresa Furman podziękowała wszystkim uczestnikom, a myśliwy Pan Jan Zubek, wręczył uczniom własnoręcznie wykonane, pamiątkowe medale. Gościom, wśród których byli również: pani Ewa Grochla - wychowawca Świetlicy Wiejskiej w Suchej, pani Małgorzata Piontek z suskiego oddziału zamiejscowego Biblioteki Miejskiej w Strzelcach Opolskich, tatusiowie uczniów z klasy pierwszej: pan Michał Leks i pan Rajmund Gawlik oraz nauczycielki ze szkoły, należą się serdeczne podziękowania za zaangażowanie i czynny udział w zajęciach.