BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ZPO W SUCHEJ

Dodano: 12 listopad 2019
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Placówek Oświatowych w Suchej miały bardzo uroczysty charakter. Uczniowie klasy VIII i V zadbali o podniosłą atmosferę tego dnia.
Przygotowali apel, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i odśpiewała nasz hymn narodowy. Miłym akcentem były również pieśni patriotyczne w wykonaniu Suskich Skowroneczków.

Wychowankowie przedszkola również z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniach do obchodów. Cały tydzień je poprzedzający był dla nich bardzo pracowity, a podczas uroczystości docenili swoje zmagania. Recytowali „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, wykonali kotyliony i ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem drewnianych patyczków i farb. Znają nasze barwy i symbole narodowe oraz wiedzą, że należy je godnie reprezentować i szanować. Znaleźli też czas na słodki deser - oczywiście „biało – czerwony”.