BIP
Wersja kontrastowa serwisu

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

Aktualności w oświacie

Drukuj Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót

„Strzeleckie NIE HEJTUJE” w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie

Dodano: 8 listopad 2019
5 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie odbyły się warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców realizowane w ramach projektu profilaktycznego organizowanego przez gminę Strzelce Opolskie „Strzeleckie NIE HEJTUJE”.
Uczniowie klas I, III uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których dzieci miały okazję utrwalić numery alarmowe, zapoznać się ze sposobem wzywania pomocy oraz podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Praktyczne ćwiczenia, między innymi na specjalistycznych fantomach, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach dotyczących przeciwdziałania cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści, podczas których dowiedzieli się, że takie zachowania jak dręczenie, nękanie, umieszczanie obraźliwych treści czy filmików, podszywanie się pod inne osoby są zabronione i karalne.

W podobnych warsztatach tego samego dnia uczestniczyli również rodzice, którzy dodatkowo mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat programów kontroli rodzicielskiej, granicach prywatności w Internecie, uzależnieniu od Internetu, jak również o postępowaniu z nastolatkiem.